Четвер, 19.04.2018, 13:19
Вітаю Вас Гість | RSS

"Контакт"

З метою правового виховання підростаючого покоління, поширення правової інформації серед молоді при юнацькій кафедрі  районної бібліотеки  з 2004 року діє клуб за інтересами «Контакт», основними завданнями якого є:


  • інформування молоді з питань права;
  • сприяння подоланню в свідомості окремих представників молоді помилкових    поглядів і переконань, негативних звичок поведінки;
  • сприяння виробленню навичок правомірної поведінки;
  • популяризація літератури з питань права, моралі, етики та естетики;
  • залучення юнацтва  до користування послугами бібліотеки.

 

Щоквартально на засіданнях  розглядаються питання відображення прав підлітків в статтях законів України, статистика правопорушень молоді у Черкаській області, причини формування протиправної поведінки, обговорюються проблеми СНІДу, наркоманії, тютюнопаління, алкоголізму. Відвідувачам даються поради, як слід себе поводити, щоб не стати жертвою насильства і шахрайства.

Цікавими та неординарними проведені засідання за тематикою: «Комплекс неповноцінності, невпевненості у собі, як з цим боротися?», «Пірсинг у пупа, на голову дреда – сам вирішуй, чи воно тобі треба?», «Активний відпочинок та екстрім», «Підліткова агресія: захисна реакція або крик про допомогу», «Особливості правового регулювання праці підлітків», «Мобільний у руках – пухлина в мозку», круглий стіл: «Вчимося захищати свої права», «Побудь зі мною в тиші» і т.д.

Клуб «Контакт» тісно співпрацює  з районним управлінням юстиції, управлінням освіти і науки райдержадміністрації, відділом кримінальної міліції у справах неповнолітніх, службою у справах дітей виконавчого комітету, районним центром соціальних служб у справах сім’ї, молоді та спорту.  Також на засідання запрошуються для консультацій медичні працівники,  спеціалісти районного центру зайнятості, священник місцевої церкви.

Молодь добре ставиться до відвертої розмови з досвідченими фахівцями, до занять у формі тренінгів, анкет, тестів, конкурсів. Живе обговорення нагальних питань робить більш активною громадянську позицію молоді, вчить її масштабно мислити, сприяє подоланню байдужості та пасивності.


В 2013 році проведено 4 засідання на такі теми: «Особливості правового регулювання праці підлітків», «Мобільний у руках – пухлина в мозку», круглий стіл: «Вчимося захищати свої права» та «Побудь зі мною в тиші».
Засідання є різними і за своєю формою. Молодь добре ставиться до відвертої розмови з досвідченими фахівцями, до занять у формі тренінгів, анкет, тестів, конкурсів, наприклад на засідання «Особливості правового регулювання праці підлітків» ми запросили головного спеціаліста з управління юстиції та представника районного центру служб у справах сім’ї, молоді та спорту, ознайомилися з особливостями праці молоді, порядку добровільної праці учнів та провели гру «Брейн-ринг».
Відвідувачам подобається така форма, як перегляд відеофільму із коментарями спеціалістів, то ж розповідь супроводжувалась відеороликом та була влаштована виставка-імпульс: «Час. Закон. Молодь».
На черговому засіданні: «Мобільний у руках – пухлина в мозку» відбулася зустріч з лікарем та психологом, де обговорювалось, що мобільний телефон – це джерело постійного потужного випромінювання і він може спричинити пухлину мозку, а також заслухали правила безпечного користування ним.
В кінці зустрічі був показаний відеоролик та підготовлена виставка-роздум: «Чи знаєте ви, що…».
На засідання клубу в нас пройшов круглий стіл: «Вчимося захищати свої права», на якому був запрошений головний спеціаліст в управлінні юстиції. Розглядалися та обговорювалися такі питання, як: недоторканість особи, порядок затримання, що потрібно знати про допит і т.д. На засіданні були використані відеоматеріали та виставка-діалог: «Розмови один на один».

Вдало пройшло з учнями і засідання на тему: «Побудь зі мною в тиші», де пройшла зустріч з священником православної церкви. Йшла мова про православний храм, як поводитися у церкві, як молитись і коли запалювати свічки, про поклони  й інші молитовні жести та постави. На протязі засідання були використані інтернет-ресурси та влаштована виставка-міркування: «В пошуках свого я…».
Назад
Пошук
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Друзі сайту
Статистика
Форма входу
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 986